Kontakt z nami pod numerem: 52 335 30 69 lub adresem: biuro@poolneo.pl

MATERIAŁY DO BUDOWY


Budowa basenu zewnętrznego 

Basen ogrodowy jest z pewnością olbrzymią atrakcją, zarówno "dla małych jak i dużych". Jednak zanim dojdzie do beztroskiego pluskania się w wodzie, trzeba koniecznie podjąć kilka ważnych decyzji — określić kształt basenu, wielkość i materiał niecki oraz znaleźć właściwe wyposażenie niecki basenowej, czy filtry. 

Budowa basenu przydomowego, to proces, który można podzielić na trzy etapy. W pierwszym chodzi o wybudowanie niecki i przygotowanie pod instalację. W następnym kroku to podłączenie instalacji, którą najlepiej zlecić specjaliście od instalacji basenowych, zaś ostatnim punktem jest — wykończenie i zabezpieczenie (np. ułożenie płytek)

Jest 359 produktów.

Pokazano 1-12 z 359 pozycji

Aktywne filtry

Budowa basenu zewnętrznego — dobrze o tym wiedzieć!

Wspomnieć trzeba również o kwestiach, które czasami są zapominane i pomijane. Wydają się bowiem błahe, a mogą mieć niebagatelny wpływ na późniejszy komfort z codziennego korzystania z basenu domowego.

I tak na przykład, nie należy zaniedbywać sprawy z odległością od krzewów i drzew. Dalszy ich dystans od akwenu sprawi, że mniej pracy poświęcimy na usuwanie liści i gałęzi z tafli wody. Zbyt bliskie sąsiedztwo drzew, może mieć też wpływ na nasłonecznienie i "naturalne" ogrzewanie wody, oraz zwiększone rachunki przy korzystaniu przy tym, z pomocy pompy ciepła typu on/off.

Tym samym przechodzimy do drugiego punktu, jakim jest poznanie naturalnego nasłonecznienia działki. Wiedza na ten temat, wpłynie na późniejsze koszta ogrzewania basenu zewnętrznego. Im lepiej nasłonecznione miejsce, tym mniejsze koszta, zwłaszcza gdy jesteśmy w posiadaniu inwerterowej pompy ciepła.

Na koniec, pamiętajmy, że basen ogrodowy usytuowany bliżej domostwa, to także łatwiejsze wykonanie instalacji wodnej i hydraulicznej i co za tym idzie — oszczędności w domowym budżecie.