Kontakt z nami: tel: + 48 600 378 222, mail biuro@poolneo.pl (pn - pt 8:00 - 16:00)


Co to jest niecka basenowa?

Niecką basenową nazywamy, mówiąc najprościej i kolokwialnie — wgłębienie w basenie, które w końcowym etapie zapełnimy wodą. Niecka kształtuje basen, decyduje o jego wielkości, nadaje charakteru naszej domowej pływalni i wpływa bezpośrednio na estetykę ogrodu.

Zanim jednak dojdziemy do finalnego etapu, musi upłynąć trochę, nomen omen, wody! A to dlatego, że decydując się na budowę basenu ogrodowego, oraz szukając odpowiedniego osprzętu do basenu, od nas zależy podjęcie kilku kluczowych decyzji. Ważny jest więc właściwy wybór, z jakiego materiału ma być wykonana niecka basenowa, a także w jakiej technologii. Dno można bowiem wyłożyć różnorodnie, przy pomocy płytek, mozaiki, folii basenowej, betonu, ceramiki, a na drewnie skończywszy.

Zwykle niecka nie jest duża, najczęściej ma do 10 metrów długości. Wpływ na to mają przeważnie koszta inwestycji i późniejsze wydatki w eksploatacji. Duży basen robi niesamowite wrażenie, jednak zwiększone są też koszta jego utrzymania. Niezależnie od wybranej technologii i materiału wykończenia, dobra niecka basenowa spełnia kilka warunków. Jest przede wszystkim szczelna, niewrażliwa na rdzę i warunki pogodowe. Poza tym istotna jest prostota w utrzymaniu jej w sterylności, a co za tym idzie, odporność na czyszczące środki chemiczne.

Jest 223 produktów.

Pokazano 1-12 z 223 pozycji