biuro@poolneo.pl (pn - pt 8:00 - 16:00) | Doradztwo produktowe tel: (+48) 600 378 222 | Statusy zamówień tel: (+48) 606 448 788

Filtruj według

Cena

Cena

  • 219,00 zł - 38 550,00 zł

Model

Model

Marka

Marka

Wydajność [kW]

Wydajność [kW]

Pompa ciepła do basenu - doradztwo, sprzedaż, serwis, montaż

POMPA CIEPŁA DO BASENU

Pompa ciepła do basenu podgrzewa wodę w basenie do optymalnej temperatury niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki temu możesz cieszyć się, razem z całą rodziną, kąpielami w swoim basenie ogrodowym w chłodniejsze dni. W praktyce oznacza to, że dzięki pompie ciepła do basenu, możesz wydłużyć swój sezon basenowy nawet o 2 miesiące! Czytaj więcej..

Pompa ciepła basenowa

Zwykłe pompy ciepła basenowe włączają kompresor i nagrzewają wodę do temperatury wyższej niż zadana, wyłączają się i jeżeli temperatura spadnie dużo niżej niż temperatura zadana to ponownie się włącza. Jest to rozwiązanie mało efektowne ponieważ zużywa dużo energii i nie zapewnia optymalnej temperatury. Zwykłe pompy ciepła do basenu są tanie ale pobierają dużo prądu i są mało wydajne.

Basenowa pompa ciepła

Basenowa pompa ciepła częściowo inwerterowa posiada kilka poziomów pracy w przedziale wydajności 20-100%. W zależności od potrzeby, basenowa pompa ciepła wybiera odpowiedni poziom pracy aby nagrzać wodę wykorzystując najmniejszą, możliwą ilość prądu. Basenowa pompa ciepła częściowo inwerterowa jest kompromisem między ceną zakupu a kosztami za prąd i wydajnością.

Pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu inwerterowa kontroluje temperaturę wody i włącza się w krótkich odstępach czasu utrzymując temperaturę blisko tej zadanej. Pompa ciepła do basenu inwertorowa płynnie dobiera i zmienia swoją moc. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii i głośność samego urządzenia. Zasada działania jest bardzo zbliżona do np. klimatyzacji automatycznej w samochodzie. Pompa ciepła do basenu inwerterowa jest najdroższa w zakupie ale najwydajniejsza, najbardziej oszczędna, najwydajniejsza i najcichsza ze wszystkich typów pomp ciepła do basenu.

Pompa ciepła do basenu ogrodowego

Przy wyborze pompy ciepła należy zwrócić uwagę na parametr COP, który określa wydajność pompy. COP jest wartością, która określa jaki jest stosunek pobranej mocy elektrycznej do oddanego ciepła. Im większy współczynnik COP tym pompa jest efektywniejsza. Zużywa mniej prądu a daje więcej ciepła.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Aktywne filtry