Kontakt z nami pod numerem: 52 335 30 69 lub adresem: biuro@poolneo.pl

 • Pompa Ciepła Hewalex PCWB 5,4kW
 • Hewalex PCWB 5,4kW

Pompa ciepła Hewalex PCWB 5,4/7,6/10/13/16kW do basenu 10-75 m3

3 973,00 zł
Brutto

Przedłuż sobie sezon kąpielowy nawet do 6 miesięcy i ciesz się ciepłą wodą w basenie dłużej!

Pompa ciepłaPCWB  jest urządzeniem kompletnym oferującym najwyższy pakiet możliwości w zestawie:

 • ogrzewanie wody basenowej i jacuzzi
 • chłodzenie wody w upalne dni
 • funkcjonalny sterownik LED
 • wysoka efektywność pracy dzięki wysokowydajnym sprężarkom rotacyjnym
 • cicha praca sprzyjająca komfortowi użytkowania - tylko 46dB(A)
 • przeznaczenie: baseny o objętości w przedziale 10 - 75 m3, w zależności od modelu pompy
 • po kolektorach słonecznych najekonomiczniejsze ogrzanie wody basenowej
 • sterowanie poprzez aplikację w telefonie
 • 4 lata gwarancji

Instrukcja pompa ciepła Hewalex PDF

Instrukcja pompa ciepła Hewalex dla instalatoraProducent: Hewalex
Moc
Logo Tpay

replay
28 dni na zwrot towaru

star
99% pozytywnych komentarzy

account_balance
Wygodne i małe raty

euro_symbol
Gwarancja najlepszej ceny

POMPA CIEPŁA PCWB 5,4/ 7,6/ 10/ 13/ 16 KW | DO BASENU | HEWALEX | 10 - 75 M3

Pompa typu powietrze/ woda idealna jest dla tych, którzy chcą cieszyć się ciepłą wodą dłużej, nie tylko w upalne dni lata. Sezon kąpielowy może być dłuższy - a to wszystko dzięki pompie ciepła. Pompa ciepła PCWB marki Hewalex ogrzeje Twoją wodę basenową, koszt tego będzie mniejszy niż przy użyciu innych, mniej wydajnych metod grzewczych. Zakup pompy ciepła jest ekonomiczny, zapewni Ci niskie koszty korzystania z wody basenowej. Pompa ciepła PCWB może być stosowana dla każdego rodzaju basenu, zarówno o konstrukcji masywnej, jak i dla basenu stelażowego, nadmuchiwanego itd. 

Zakup pompy ciepła pozwoli Ci na wydłużenie sezonu kąpielowego nawet do 5-6 miesięcy i podwyższenie komfortu kąpieli, wtedy gdy dni są chłodniejsze. Dzięki ciepłej wodzie w basenie nie narazisz siebie i swoje dzieci na przeziębienie. Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i bliskich!

Dodatkowym atutem pompy grzewczej do wody basenowej jest to, że wykorzystuje odnawialną energię z powietrza, przez co ogrzewanie tym sposobem jest ekologiczne. Dzięki odpornej na warunki atmosferyczne obudowie pompa może pracować o każdej porze dnia i niezależnie od pogody. Pompa grzewcza powietrzna pracuje bardzo cicho, przez co nie zakłóci hałasem Twojego relaksu w basenie i nie zaniepokoi Twoich zwierząt.

Niewątpliwym atutem tej pompy powietrznej jest jej sterownik. Może on być zamocowany w dowolnym miejscu pompy i do tego odporny jest na warunki atmosferyczne. Sterownik pozwala ustawić, aby pompa grzewcza do basenu pracowała w wybranym trybie: automatyczny, grzanie lub chłodzenie. Dodatkowo można nastawić godziny pracy pompy ciepła i pompy obiegu wody. Dzięki temu sterownikowi ustawisz również temperaturę wody, skontrolujesz pracę oraz sygnalizację alarmów

A kiedy nie relaksujesz się w basenie, możesz kierować tym urządzenie zdalnie, za pomocą smartfona. Wystarczy zainstalować aplikację Inverter Temp. Dzięki niej zmienisz i skontrolujesz ustawienia pompy ciepła, skąd tylko zechcesz. Umożliwi Ci to np. ustawienie temperatury wody czy godzin, w których pompa grzewcza ma pracować.

Pompa ciepła do basenu jest dostępna w różnych wersjach, w zależności od wielkości basenu:

 • PCWB 5,4kW      - do basenów 10-25 m3
 • PCWB 7,6kW      - do basenów 15-40 m3
 • PCWB 10,0kW    - do basenów 20-55 m3
 • PCWB 13,0kW    - do basenów 30-65 m3
 • PCWB 16,0kW    - do basenów 60-75 m3

Dlaczego warto wybrać akurat pompę ciepła PCWB ?

EKOLOGIA!

Używanie tej pompy ciepła jest ekologiczne, dzięki ogrzewaniu wody basenowej przy użyciu powietrza. Urządzenie grzewcze do basenu nie tylko wykorzystuje odnawialne źródła energii, ale także zastosowano w nim ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który minimalnie wpływa na efekt cieplarniany. Dzięki temu używanie tego produktu nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

KOMFORT!

Korzystanie z tego urządzenia jest komfortowe z kilku powodów. Pompa grzewcza powietrzna PCWB Hewalex pracuje bardzo cicho, zaledwie  46dB(A). Umożliwia to umiejscowienie pompy ciepła blisko basenu. Dzięki temu korzystanie z tego urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu. Funkcjonalne sterowniki oraz aplikacja na smartfona ułatwiają obsługę pompy grzewczej do basenu.

OSZCZĘDNOŚĆ!

Wysoka efektywność energetyczna (COP) pompy ciepła pozwala uzyskać z 1 kW dostarczonej mocy elektrycznej nawet 6 kW mocy grzewczej. Obok kolektorów słonecznych to najbardziej ekonomiczny sposób na podgrzewanie wody w basenie.

                 

Komfortowa temperatura wody w otwartym basenie rekreacyjnym powinna wynosić nie mniej niż 25°C. Zastosowanie podgrzewania wody basenowej podwyższa komfort cieplny i wydłuża czas użytkowania basenu zewnętrznego nawet do 5-6 miesięcy. Instalacja solarna zapewnia najniższe koszty eksploatacji, co jest jej ogromną zaletą. Jeśli jednak priorytetem jest zapewnienie wysokiego stabilnego poziomu komfortu przez dłuższy czas, to wybór powinien paść na pompę ciepła wody basenowej.

BEZPIECZEŃSTWO!

Producent zapewnia aż 4 lata gwarancji, więcej niż inni proponują na urządzenia tego typu. W skład warunków gwarancji wchodzi lista kontrolna instalacji, która powstała z myślą zapewnienia wysokiej jakości instalacji z pompą ciepła. Do tego 30 lat doświadczenia Hewalex na rynku energii odnawialnej i krajowy serwis, pozwalają czuć się bezpiecznie właścicielom urządzeń.

BUDOWA- Pompa Ciepła do basenu PCWB Hewalex

SPRĘŻARKA - Główne cechy sprężarki w układzie pompy ciepła:

1. Zwiększa temperaturę i ciśnienie czynnika chłodniczego, tak aby można było efektywnie oddać ciepło w skraplaczu pompy ciepła.
2. Od sprężarki w dużej mierze zależy efektywność i wydajność całego procesu, ponieważ ta część pompy ciepła pobiera ok. 90% energii elektrycznej. W pompach ciepła PCWB zostały zastosowane sprężarki typu rotacyjnego.

PAROWNIK - Wewnątrz parowacza następuje zmiana stanu czynnika z ciekłego na gazowy.
W czasie odparowania czynnik pobiera dużo ciepła z powietrza (ciepło to zostanie oddane w czasie skraplania do wody użytkowej). Ze względu na małe ciepło właściwe powietrza, wymuszany jest przepływ powietrza przez parowacz za pomocą wentylatora.
Należy pamiętać o tym, że zanieczyszczony parowacz (np. tłustym powietrzem, pyłkami lub liśćmi) będzie zdecydowanie gorzej odbierał ciepło z powietrza.

SKRAPLACZ - Wymiennikiem, w którym następuje oddawanie ciepła do wody basenowej jest wymiennik typu płaszczowo -rurowego.

W płaszczu pomiędzy obudową, a wewnętrznym cylindrem przepływa woda basenowa. W momencie oddawania ciepła skrapla się on z postaci gazowej do ciekłej, oddając ciepło przemiany pobrane wcześniej w parowaczu. W tytanowej rurce o powiększonej powierzchni wymiany ciepła przepływa czynnik chłodniczy. Ze względu na konstrukcję wymiennika możemy pracować bezpośrednio na wodzie basenowej zarówno pod względem higienicznym jak i na niewielką podatność na zakamienienie wymiennika.

Schemat instalacji z pompą ciepła typu PCWB

W większości przypadków zastosowanie pompy ciepła PCWB wymaga minimalnej ingerencji w obiegu wody basenowej. Zastosowane materiały i konstrukcja wymiennika ciepła (skraplacza) umożliwia bezpośredni przepływ wody przez pompę ciepła. Niskie opory przepływu skraplacza w większości przypadków pozwalają wykorzystać istniejącą pompę obiegową. Pompa ciepła zostaje włączona w obieg wody basenowej za urządzeniami filtracyjnymi, a przed dozownikiem środków chemicznych.

pompa ciepla hewalex 5,4kW

SPECYFIKACJA - pompa ciepła PCWB HEWALEX:

 • Typ sprężarki: rotacyjna
 • Czynnik chłodniczy: R32
 • Napięcie/ częstotliwość zasilania: 230 V/ 50 Hz
 • Przyłącza wody: 50 mm
 • Gwarancja: 4 lata

Porównanie pomp ciepła PCWB HEWALEX

Model pompy PCWB 5,4 kW PCWB 7,6 kW PCWB 10 kW PCWB 13 kW PCWB 16 kW
Powierzchnia basenu (szacunkowo) 10 - 25 m2 15 - 40 m2 20 - 55 m2 30 - 65 m2 60 - 75 m2
Moc zasilania*  5,3 kW 7, 5 kW 10, 4 kW 13, 5 kW 14, 6 kW
Efektywność COP*  5,64 5,86 5,68 5,67 5,98
Wymiary urządzenia 791/341/574 mm 1001/418/605 mm 1001/418/605 mm 1001/418/605 mm 1163/490/862 mm
Min. przepływ wody 2,2 m3/h 3,0 m3/h 4,5 m3/h 5,3 m3/h 6,0 m3/h
Ciężar netto 36 kg 52 kg 57 kg 62 kg 80 kg

*Dane wg EN 14511 dla punktu A27/W26 ( powietrze na wejściu 27' C, woda na wyjściu 26' C).

Zobacz także filmiki z udziałem pompy ciepła Hewalex:

91.13.01

Test

Opis

Wydajność [kW]
5,4
7,6
10
13
16
Model
On / Off
call

Fachowe
doradztwo

Zadzwoń i sprawdź 52 335 30 68

local_shipping

Bezpieczna wysyłka

Każdą przesyłkę zabiezpieczamy tak, żeby bezpiecznie dotarła do Twoich rąk